Brodit Faststrøms Aktiv Holder til Honeywell CT32 m. Original Protective Boot CT32-PB-STD
Model specifik holder til Honeywell CT32med originalt boot/beskyttelsescover på hvilket sikrer at enheden sidder sikkert i holderen og med det indbygget laderstik er enheden altid klar til brug.
Brodits holdere er monteret på et kraftigt kugleled der tåler hyppig brug og samtidig sikre at Honeywell CT32 kan vippes så vinklen passer i forhold til placeringen af holderen og brugen samt i forhold til lysindfald på skærmen.
Kugleledet sikre ligeledes at man kan anvende enheden i liggende position, hvis den eksempelvis bruges til navigation.
Dette er en faststrøms aktiv holder, hvilket vil sige at holderen har indbygget laderstik som går ud i bunden af holderen med en ledning der er tilsluttet 12/24V med en 2A sikring der monteres inde bag instrumentbrættet.
Det giver en pæn og ren installation uden løse ledninger der hænger og dingler.
Samtidig med at bilens cigartænderstik ikke optages.
Moelx boksen er desuden udstyret med 2 USB udgange, 1 x USB-C som bruges af holderen, samt 1 x USB-A så man kan evt. tilsette andet udstyr i den udgang der ikke optages af holderen.
Vi anbefaler at holderen monteres på en Brodit ProClip for den sikreste montering.
Ved montering med Brodit proclips beslag skånes bilens interiør.
Se Brodit ProClips og bilbeslag lige her
Passer til følgende Honeywell modeller
Honeywell CT32
med originalt protective boot CT32-PB-STD med eller uden håndstrop, Medfølger IKKE
Model: 727461
EAN nummer: 7320287274615